Piękny, mroźny, pierwszo-lutowy dzień. W zimowym słońcu tak oto prezentuje się Centralny.


O ile sam dworzec prezentuje się okazale, o tyle jego otoczenie - czyli betonowy wygon zwany parkingiem, już mniej.


Przy koksowniku ogrzewają się podróżni. Zapewne Ci bez biletu, niemający dostępu do Cafe Poczekalni.


Kikuty które oświetlały przez cały grudzień szmatę reklamową, niestety dalej sterczą. I raczej nikt ich nie będzie usuwał na kilka miesięcy.


Od strony Alej.
Nowy system informacyjny bardzo na plus. jednak stare zegary "klapkowe" miały swój urok.


Przydałoby się też odświeżyć pętle autobusową. Zwłaszcza oświetlenie, które wieczorami w ogóle nie działa.
Generalnie sam dworzec prezentuje się wspaniale. Ale ciężko to dostrzec poprzez chaotycznie zaparkowane samochody na chodnikach, betonowe parkingi. Całe otoczenie dworca jest anty miejski, nie przyjazny pieszym. Przez to dworzec sprawia wrażenie odciętego od miasta. Był lifting dworca, teraz przydałby się lifting otoczenia.
Name:

Komentarze:

26.04.2012, 18:38
lkkKwkoCeyg
Jak dla mnie Dworzec Centralny jest największym rozczarowaniem czrcewa. Słaby komiks o miejscu będącym groteskową interpretacją dzisiejszego świata owładniętego techniką i nowoczesnością. Bohater miota się i miota na kolejnych stronach, wpadając w coraz to lepsze tarapaty, by na koniec przypomnieć sobie, że jest z niego wyjście w postaci drzwi w ciemnościach! Gdy zobaczyłem ostatnią stronę nie potrafiłem rzec nic więcej, aniżeli niesmaczne Tylko tyle? . Jedyny naprawdę pomysłowy element tego komiksu to plakaty, ktf3re trafnie przedstawiają reguły obowiązujące w dzisiejszej rzeczywistości. Nie zmienia to jednak faktu, że tej pozycji brakuje intrygującej puenty. Nie polecam.P.S. Warstwa edytorska stoi na solidnym poziomie. Bardzo staranna, z troską o szczegf3ły. Mroja sukcesywnie dba o renomę w tym aspekcie.

03.02.2012, 22:54
kraqs
genialne zdjęcia!!!

Pozdrawiam z Krakowa:)